Losy absolwentów
Wszystkie informacje zostały uzyskane z materiałów udostępnionych w Internecie.
Drodzy absolwenci czekamy na informacje o waszych radościach, sukcesach i osiągnięciach.
szkoła@pska.lodz.ids.pl
Karolina Bielawska
Miss World 2022 r. Karolina Bielawska sięgnęła po koronę najpiękniejszej kobiety globu.
Miss Polonia 2019 r. Studentka Politechniki Łódzkiej
Aleksander Czuba
Wywalczył dwa pierwsze miejsca w dwóch konkurencjach Slopestyle oraz Big Air w snowboardzie.
Podczas 1,5 miesięcznego wyjazdu treningowego do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, Aleksander brał udział w zawodach pucharowych serii USASA i zdobył złoty medal w kategorii Junior w konkurencji Slopestyle. W kwietniu 2016 r., debiutując na zawodach Pucharu Europy, które rozegrano w Szwajcarii, Aleksander zakwalifikował się - jako jedyny Polak - do półfinałów w kategorii Senior.
Powołany do Kadry Narodowej Slopestyle w snowboardzie w sezonie 2016/17.
Natalia Kujawa
Jest laureatką wielu festiwali muzycznych. Obecnie należy do stałego zespołu Teatru Studio Buffo, gdzie gra we wszystkich spektaklach, m.in. rolę Anki w spektaklu „Metro” i rolę Julii w spektaklu „Romeo i Julia” .
Patryk Kulik
Aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej L. Solskiego w Krakowie, debiutował w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie w spektaklu „Podopieczni” na podstawie tekstu Elfriede Jelinek. Brał udział w serii performatywnych czytań w Teatrze Polskim w Poznaniu. W spektaklach dyplomowych obsadzony w głównych rolach, zarówno w „Ożenku” w reżyserii Wiktora Logi Skarczewskiego (Podkolesin) jak i w „Jednak Płatonow” Pawła Miśkiewicza (Michaił Płatonow). Ma za sobą 10 lat europejskiej kariery zawodowego kierowcy wyścigowego.
Ewa Warchoł
Doktorat. Biotechnologia, badania nad komórką, W 2010 roku otrzymała stypendium, które pozwoliło na wykonywane badań w Zakładzie Biochemii i Biologii Molekularnej UChicago. Dołączyła do grona Ron Rock, pracowała nad problemami biblioteki fagowej.
Jerzy Janowicz
Pierwszy polski półfinalista turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej, finalista wielkoszlemowych turniejów juniorskich: US Open 2007 i French Open.
Marcin Kubacki
Doktor Politechniki Warszawskiej. Informatyka, pracownik IBM. Specjalista od rozwiązań Cloud Computing (IaaS/PaaS) w dziale oprogramowania IBM Polska oraz architekt rozwiązania IaaS.
Prowadzi techniczne wsparcie procesu sprzedaży rodziny rozwiązań IBM PureSystems oraz wzorców wdrożeniowych dla oprogramowania pośredniczącego WebSphere. Prowadzenie szkoleń i warsztatów z zakresu Cloud Computing.
Rozwój i administracja systemem TEC Cloud – platformy IaaS. Implementacja rozwiązania w jednostkach IBM Technical Exploration Centers na świecie.
Piotr Pawlonka
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji. Studia magisterskie ukończył w 2008 r. otrzymując nagrodę od Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za najlepsze wyniki w nauce. Za pracę magisterską otrzymał nominację do nagrody im. prof. Jerzego Kodrębskiego za najlepszą pracę magisterską obronioną na WPiA UŁ w roku akademickim 2007/2008. W 2008 r. ukończył również studium podyplomowe Szkoła Prawa Niemieckiego „Prawo Niemieckie dla studentów polskich – specjalistyczne przygotowanie językowe dla prawników (Verwaltungswissenschaftlichen Fakultät Deutsches Recht für polonische Studirende) współorganizowanej przez WPiA UŁ oraz Centrum Europejskiego Prawa Prywatnego na Wydział Prawa Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Münster.
Począwszy od 2008 r. członek Zakładu Prawa Karnego Materialnego w Katedrze Prawa Karnego WPiA UŁ. Przygotowuje rozprawę doktorską pt. „Zarzut naruszenia prawa karnego materialnego jako podstawa odwoławcza apelacji w postępowaniu karnym”. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu prawa karnego materialnego, procedury karnej oraz prawa gospodarczego.
Wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. Uzyskał najlepszy wynik z egzaminu adwokackiego przeprowadzonego w roku 2012.
Dorota Orzeszek
Zajmowała się w Geek Girls Carrots działaniami związanymi z edukacją i rozwojem oraz organizacją comiesięcznych spotkań. W informatyce najbardziej interesuje ją programowanie i algorytmika. Poza GGC jest działaczką organizacji pozarządowych (obecnie współpracuje z Fundacją Panoptykon) i tłumaczką języka angielskiego. Studiowała ekonomię i tłumaczenie specjalistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasjami są muzyka i emisja głosu – śpiewa w chórze rozrywkowym “All That Sound” oraz gra na pianinie.
Bartłomiej Strożek
Obecnie: Transition Management and Business Solutions Specialist CERI International Sp. z o.o.
Doświadczenie w project & people management w branży wizualizacji architektonicznych i online-marketing oraz transition management w sektorze BPO. Studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami
Koordynacja projektów dla znanych firm (m.in. Commerzbank, Deutsche Telekom, Dove, Tchibo)
Budowa i realizacja działań marketingowych oraz PR. Współpraca z partnerami z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinu i Hiszpanii
Realizacja procesów HR oraz rekrutacja pracowników. Doświadczenie w prowadzeniu negocjacji, kontaktach B2B, B2C oraz B2EBiegła znajomość języka niemieckiego. Znajomość narzędzi wspomagających proces zarządzania projektami . Zarządzanie projektami, studia podyplomowe Politechnika Łódzka. filologia germańska (specjalizacja translatorsko-biznesowa), licencjackie , Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Technische Universität Berlin Computer Science, magisterskie
Maciej Sitarz
Dyrektor firmy Bowistyl odpowiedzialny za: rozwój produktu, rozwój sprzedaży, rozwój systemów motywacyjnych, optymalizację procesów produkcyjnych .
Doradca biznesowy, konsultant wiodący w projektach doradztwa strategicznego, prowadzenie warsztatów z kadrą zarządzającą przedsiębiorstw, przeprowadzanie analiz rynkowych, tworzenie planów optymalizacji procesów biznesowych,
planowanie wdrożeń rozwiązań ICT, wdrażanie standardów CSR , Specjalista ds. analiz sprzedaży.
Zarządzanie studia doktoranckie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
International Business and Management, magisterskie The University of Manchester European Engineering Business Management, licencjackie Coventry University, Business and Technology, magisterskie Politechnika Łódzka.
Kamila Kończak
Absolwentka Łódzkie Szkoły Filmowej, zajmowała się zawodowo produkcją filmów fabularnych. Obecnie PR-managerka marki NENUKKO i Prêt-à-Porter PR. „Jestem pośrednikiem między światem artystycznych wizji zespołu kreatywnego, a medialną rzeczywistością. Projektanci komunikują charakter marki używając środków plastycznych, a ja – narzędzi medialnych. Używam do tego informacji prasowych, wybieram odpowiednie kanały komunikacji, przygotowuję strategię promocyjną, układam scenariusze nadchodzących wydarzeń firmowych, dobieram najbardziej adekwatnych partnerów dla marki, biorąc pod uwagę jej profil i drogę rozwoju. Komponuję wizerunek marki, analizując jego rodzaj, estetykę, grupę docelową”.
Matija Mitrić
Lekarz - Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Centralny Szpital Weteranów.
Agnieszka Jakimiak
Dramaturżka i eseistka. Absolwentka Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i studentka dramaturgii na Wydziale Reżyserii krakowskiej PWST; recenzentka teatralna i filmowa, laureatka I miejsca w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka. Współpracowała z reżyserami: Radosławem Rychcikiem („Ból fantomowy”), Katarzyną Szyngierą (spektakle: „Przypisy do Powstania”, „Autobus jedzie”), Weroniką Szczawińską („Jak być kochaną”, „Re//mix Zamkow: 2 albo 3 rzeczy które o niej wiem”, „Artyści prowincjonalni”). Wyreżyserowała czytanie performatywne „Głosów wśród nocy” Stanisława Brzozowskiego w Instytucie Teatralnym, prezentowane w Warszawie i Krakowie. Publikowała na łamach „Dwutygodnika”, „Didaskaliów”, „Kina”, „Res Publiki Nowej”, „Ha!artu”. Jej sztukę „Jak być kochaną” opublikował miesięcznik „Dialog”. Za ten sam tekst została wyróżniona w branżowej ankiecie miesięcznika „Teatr” („Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2011-2012”).
Piotr Strożek
DoktorEkonomii w Katedrze Ekonometrii Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył studia z wynikiem bardzo dobrym na kierunku Gospodarka Przestrzenna (specjalność: Modelowanie i Prognozowanie Regionalne). Jego zainteresowania naukowe to pomiar innowacyjności oraz intensyfikacji wiedzy w życiu społeczno-gospodarczym, które były podstawą do powstania pracy magisterskiej i są rozszerzane w przewodzie doktorskim. Jego aktywność i zaangażowanie w życie naukowe powoduje rosnącą liczbę publikacji naukowych, poszerzanie doświadczenia zdobywanego na wszelkiego rodzaju konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz podczas prowadzenia zajęć dydaktycznych.
Laureat II nagrody Polskie Puzzle - marka Polska oczami młodych Polaków Ministerstwo Gospodarki 05.12.2012
"Teraz Polska" Nagrodzona praca magisterska "Działalność innowacyjna małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w ujęciu strukturalno-geograficznym".
Natalia Wasilewska
Event Manager Pomorska 21. Dom Towarzystwa Kredytowego . Koordynator wystaw sponsorskich festiwalu Łódź Design 2011 Łódź Art Center .
Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, licencjackie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Socjologia, magisterskie Uniwersytet Łódzki.
Olga Gajewska
Dziennikarka prof. Jerzy Bralczyk, promotor pracy magisterskiej pt. „Humor polskiej sceny politycznej po 1989 roku”. Nagrodzona w konkursie im. Maćka Szumowskiego "Ja, dziennikarka".