lektury - Szkoła

    prywatna szkoła podstawowa
Krzysztofa Augustyniaka


Prywatna Szkoła Podstawowa
Przejdź do treści
PRZEDMIOTY > POLSKI
Lektury
KLASA  IV

1. J. Korczakowska SPOTKANIE NAD MORZEM
2. J. Brzechwa AKADEMIA PANA KLEKSA
3. J. Christa KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA.
4. R. Gościnny MIKOŁAJEK - fragmenty
5. J. Olech DYNASTIA MIZIOŁKÓW
6. Baśnie - Perrault, Puszkin, Grimm
7. J.M.L. de Bealmont PIĘKNA I BESTIA
8. F.H. Burnett TAJEMNICZY OGRÓD
9. J. Korczak KRÓL MACIUŚ PIERWSZY
10. Sat- Okh BIAŁY MUSTANG


KLASA V

1. H. Sienkiewicz W PUSTYNI I W PUSZCZY
2. F. Molnar CHŁOPCY Z PLACU BRONI
3. B. Prus KATARYNKA
4. J. Parandowski MITOLOGIA
5. S. Szmaglewska CZARNE STOPY
6. M. Musierowicz KŁAMCZUCHA
7. M. Twain PRZYGODY TOMKA SAWYERA
8. E. Niziurski SPOSÓB NA ALCYBIADESA
9. C. S. Lewis OPOWIEŚCI Z NARNII

KLASA VI

1. J. R. Tolkien HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM
2. A. Dumas TRZEJ MUSZKIETEROWIE
3. J. R. Kipling KSIĘGA DŻUNGLI
4. K. Makuszyński SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY
5. L. M. Montgomery ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
6. A. Szklarski TOMEK W KRAINIE KANGURÓW
7. S. Lem CYBERIADA - fragmenty
8. A. Czechow KAMELEON
9. R. Kosik FELIX, NET I NIKA ORAZ GANG NIEWIDZIALNYCH LUDZI

Lektury klasa VII

1.       Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
2.       Henryk Sienkiewicz, Latarnik
3.       Adam Mickiewicz, Dziady cz.II
4.       Eric Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża
5.       Aleksander Fredro, Zemsta
6.       Stefan Żeromski, Siłaczka
7.       Charles Dickens, Opowieść wigilijna
8.       Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze
9.       Agatha Christie, Zabójstwo Rogera Acroyda
10.   Nancy Kleinbaum, Stowarzyszenie Umarłych Poetów
11.   Helena Keller, Widzieć przez trzy dni
12.   Beata Obertyńska, W domu niewoli (fragmenty)
13.   Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze(fragmenty)
14.   Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz(historia Polski)

Lektury kl. II gimnazjum

1.       A. Sapkowski, Ostatnie   życzenie
2.       A. Mickiewicz, Dziady cz. II
3.       A. Mickiewicz, Pan   Tadeusz(fragment)
4.       J. Słowacki, Balladyna
5.       J.D. Salinger, Buszujący w   zbożu
6.       A. Fredro, Zemsta
7.       B. Prus, Kamizelka
8.       H. Sienkiewicz, Latarnik
9.       S. Żeromski, Siłaczka
10.   S. Żeromski, Syzyfowe prace
Lektury kl. III   gimnazjum

1.       E. Hemingway, Stary człowiek i   morze
2.       A. Kamiński, Kamienie na   szaniec
3.       A. Fiedler, Dywizjon 303
4.       M. Białoszewski, Pamiętnik z   powstania   warszawskiego(fragmenty)
_________________
Konto szkoły:   49 1020 3378 0000 1802 0106 8758      DO WAKACJI POZOSTAŁO >
Div w którym pojawi się odliczany czas
Wróć do spisu treści