Uczniowie klas 7 z wizytą na Uniwersytecie Łódzkim
Opublikowane w Życie szkoły · wtorek 26 Maj 2026 · 1:00
Uczniowie klas 7 z wizytą na Uniwersytecie Łódzkim
Uczniowie klas siódmych wzięli udział w wyjątkowym wyjściu edukacyjnym. Odwiedzili Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie w uniwersyteckiej auli uczestniczyli w wykładzie oraz specjalnie przygotowanej grze edukacyjnej.
Tematyka spotkania dotyczyła niezwykle ważnych w dzisiejszym świecie zagadnień: przemyślanych wydatków, zarządzania domowym budżetem oraz mechanizmu działania stóp procentowych. Dzięki połączeniu teorii z praktyczną grą, siódmoklasiści mogli w przystępny i angażujący sposób dowiedzieć się, jak podejmować mądre decyzje finansowe i jak ekonomia wpływa na nasze codzienne życie. Była to doskonała okazja, by poczuć klimat akademicki i zdobyć wiedzę, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości!
Jednym z organizatorów wydarzenia był absolwent Naszej Szkoły Adam Juśkiewicz, serdecznie gratulujemy!