Noc Turysty
Opublikowane w Życie szkoły · sobota 30 Maj 2026 · 1:15
Za nami kolejna wyjątkowa Noc Turysty – wydarzenie, które po raz kolejny udowodniło, że szkolna „nocowanka” może stać się prawdziwą przygodą pełną inspirujących spotkań i nowych doświadczeń.
Uczniowie uczestniczyli w żeglarskich zabawach prowadzonych przez Adama „Ajniego” Kołakowskiego, a następnie wysłuchali koncertu piosenki żeglarskiej w wykonaniu Wiktora Bartczaka z zespołu „Cztery Refy”, któremu towarzyszył Adam Kołakowski.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie poświęcone modelarstwu lotniczemu. Uczestnicy mogli podziwiać modele samolotów, poznać tajniki ich budowy, a najbardziej zaangażowani wykonać własne modele latające.
Niezapomnianą podróż do świata filmu zapewnił Michał Sobótka – absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, operator kamery i mikrofoniarz, prywatnie wujek Antoniny z klasy 6 i Adama z klasy 3. Opowiadał o swojej pracy przy takich produkcjach jak „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, „Rodzina zastępcza”, „Oczarowanie Fryderyka”, „Quo Vadis”, „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe”, a także zdradził kulisy powstawania reklam.
A jak wyglądała nocna część wydarzenia? Zasnęli tylko najmłodsi uczestnicy. Starsi uczniowie dzielnie wytrwali do białego rana, integrując się, rozmawiając i posilając kolejnymi porcjami pizzy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za poświęcony czas, podzielenie się swoją wiedzą i pasją oraz stworzenie niezapomnianej atmosfery. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Sas za organizację tego wyjątkowego spotkania oraz nauczycieli i absolwentów szkoły za pomoc i sprawne zaopiekowanie się ponad setką uczestników wydarzenia.