rok szkolny 2017/2018 cz 2 - Szkoła

prywatna szkoła podstawowa
Krzysztofa Augustyniaka


Prywatna Szkoła Podstawowa
Przejdź do treści

rok szkolny 2017/2018 cz 2

BAL KARNAWAŁOWY 2018

Bawiliśmy się na Dzikim Zachodzie.                                                                                           album
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
18.jpg
19.jpg
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Kochana babciu i  dziadku, życzę szczęścia i dostatku. Uśmiechajcie się zawsze, bo kocham Was szczerze w domu, w kinie i na spacerze.

XVI KONKURS PRZYRODNICZY

W grudniu odbyły się szkolne eliminacje do XVI Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.
Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania przyrodą, promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i stworzenie możliwości osiągnięcia sukcesu.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów z  klas V i VI. Niestety do eliminacji dzielnicowych mogło przejść tylko 5 osób.
Oto nasi laureaci: Jan Krawczyk kl. VB, Zuzanna Wiącek kl. VB, Weronika Padzik kl. VA, Julia Sendacka i Gabriel Boczek kl. VI.
Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom. Kolejny etap dzielnicowy konkursu odbędzie się 17 stycznia 2018 r.  Życzymy Wam powodzenia i trzymamy kciuki!
(Przygotowała nauczycielka przyrody p. Mirosława Buchowicz)

KOŁO TURYSTYCZNE ODWIEDZIŁO USA    
Państwo Iwona i Bartłomiej Neroj  (rodzice Poli - uczennicy klasy drugiej) byli przewodnikami naszej szkolnej wycieczki do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Uczestnicy koła turystycznego obejrzeli ciekawe filmy oraz wykonali wiele interesujących prac plastycznych.
Dziękujemy !

MULTITEST
Otrzymaliśmy wyniki konkursu języka polskiego „Multitest”, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej, który odbył się 20 października 2017 r., a wzięło w nim udział  33 naszych uczniów z klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum.
Dyplom laureata otrzymał Hubert Szadkowski z klasy 7b, wyróżnieni zostali: Kornelia Wieczorek z klasy 4, Antonina Kajzer z klasy 4, Jakub Przybyłek z klasy 7b, Patrycja Małecka i Zuzanna Sierocińska z klasy 2 gimnazjum.

Gratulujemy!

WIGILIA SZKOLNA  2017
Tradycyjnie spotkaliśmy się na wspólnej wigilii. Były szczere życzenia i atmosfera dobrego spotkania.

DSC_0400.JPG
DSC_0402.JPG
DSC_0406.JPG
DSC_0413.JPG
DSC_0464.JPG
DSC_0475.JPG
DSC_0477.JPG
DSC_0481.JPG
DSC_0485.JPG
DSC_0488.JPG
DSC_0490.JPG
DSC_0492.JPG
DSC_0496.JPG
DSC_0502.JPG
DSC_0500.JPG
NA KIERMASZACH ZEBRALIŚMY 4921
 
ZGROMADZONE PIENIĄDZE PRZEKAZALIŚMY NA RZECZ FUNDACJI KRWINKA
 
DZIĘKUJEMY
JASEŁKA 2017

Młodzi aktorzy przedstawili historię mieszkańców Przechwałkowa.
Dobro zwycięża zło, a czas świąteczny sprzyja ogólnej zgodzie.

Narratorzy: Zuzanna Leśniak,Wojtek Czyż, Maryja: Kaja Krakowiak, Józef: Adam Chajdys.   Archanioł: Zofia Pochylska, Aniołowie: Rozalia Pluta, Matylda Wendorff
Diabeł: Nina Chmielecka, Drwal: Oskar Mierzejewski, Kowal: Maciej Kośla, Rybak: Lena Kuśmierczyk.  Żona rybaka: Zofia Pochylska, Młynarz: Antonina Kajzer, Piekarz: Staś Boczek, Kominiarz: Nina Chmielecka. Kupiec: Jadzia Tomala, Kuśnierz: Staś Polak, Modelka: Maja Górska, Szewc: Gustaw Pyziak, Rolnik: Bartek Kośla. Rycerz: Tadek Tomala, Śpiew: Maja Górska, Rozalia Pluta
Instrumenty klawiszowe: Franek Strużycki, Perkusja: Oskar Mirzejewski. Obsługa techniczna: Maks Stawicki, Bartek Sosnowski. Reżyser: Małgorzata Sas
DSC_0169.JPG
DSC_0175.JPG
DSC_0187.JPG
DSC_0188.JPG
DZIEŃ KLASY VI

Każde dziecko przychodzi na świat utalentowane, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości. Takie możliwości mają bez wątpienia dzieci z klasy VI, które podczas Dnia Klasy zaprezentowały swoje różnorodne zainteresowania. Uczniowie klasy VI udowodnili, że oprócz sumiennego przygotowywania się do sprawdzianów znajdują czas na rozwijanie swoich pasji.     Marcelina Krenz wychowawczyni klasy VI
Otrzymaliśmy wyniki konkursu języka polskiego „Multitest”, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej, który odbył się 20 października 2017 r., a wzięło w nim udział 33 naszych uczniów z klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum.
Dyplom laureata otrzymał Hubert Szadkowski z klasy 7b, wyróżnieni zostali: Kornelia Wieczorek z klasy 4, Antonina Kajzer z klasy 4, Jakub Przybyłek z klasy 7b, Patrycja Małecka i Zuzanna Sierocińska z klasy 2 gimnazjum.
POZNAJEMY ŻYCIE NA WSI W CZASACH MŁODOŚCI NASZYCH DZIADKÓW

21 listopada klasy pierwsza i druga wyjechały na wycieczkę  do Nieborowa.
Dzieci poznały różnorodne tradycje i obrzędy ludowe.
Deptano kapustę, lano wosk i bawiono się w ciuciubabkę.

POLSKA W EUROPIE

Klasy Va i Vb realizowały na lekcjach przyrody projekt "Polska w Europie". Uczniowie przygotowali prezentacje słowne i multimedialne o Polsce, jej sąsiadach oraz o wybranych państwach Unii Europejskiej.
Wykorzystali do tego zdjęcia, pamiątki przywiezione z podróży oraz ciekawe stroje. Wspólnie z rodzicami dzieci przygotowały smaczne degustacje:
sera, białoruskich syrników, galaretek w kolorze flagi ukraińskiej, kiełbasek, ciasta "krówki", czekolady oraz pizzy. Uczniowie wykazali dużo własnej inwencji twórczej. Na długo w pamięci pozostanie nam Janek Krakowiak, który zaprezentował taniec z kastanietami i  wcielił się w rolę torreadora. Udowodniliśmy, że nauka wcale nie musi być nudna!                                                Mirosława Buchowicz nauczycielka przyrody

WSPIERAMY SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Klasa Vb przekazała zakupioną za 845,35 karmę dla schroniska.
Jeszcze raz dziękujemy za wasze dobre serca i zaangażowanie.
RELACJA Z GRY EDUKACYJNEJ

W grupie klas młodszych puchar zdobyła klasa IVb.
W grupie kas starszych puchar zdobyła klasa VIIb.
Wszyscy uczestnicy gry wykazali się dużą wiedzą historyczną oraz umiejętnościami literackimi i plastycznymi.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku nasza nauczycielka historii pani dr Marta Rudnicka-Nowak przygotowała grę edukacyjną "POLSKA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI".
Przedsięwzięcie zaowocowało dobrymi emocjami i wartościowymi przemyśleniami. Wszystkim dziękujemy za  zaangażowanie.

WYBRALIŚMY PROJEKT

Realizując Projekt KOLOROWA ŁÓDŹ  (patronat Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej), wybraliśmy spośród ponad pięćdziesięciu propozycji, pracę przygotowaną przez Karola  Tarłowskiego ucznia klasy IIIb.
Gratulacje !

ZBIERAMY NA SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Klasa Vb zorganizowała sprzedaż słodyczy. Zebrano 845,35 zł. DZIĘKUJEMY !
DZIEŃ BAJKI
6 listopada uczniowie pojawili się w bajecznych strojach.
Każda klasa przygotowała przebranie do wybranej przez siebie bajki. Było wesoło i kolorowo.
NASZE UCZENNICE WRAZ Z CHÓREM DZIECIĘCYM MIASTA ŁODZI NA SPOTKANIU Z PROFESOREM JANEM MIODKIEM

Chór śpiewał kolędy  w gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego.  Kolędy będą częścią grudniowych programów "Słownika polsko@polskiego".
Szkoła była godnie reprezentowana przez Julkę Lewandowską, Savannę Vranjes oraz absolwentkę Sabrinę Vranjes.
Profesor był pod wrażeniem poziomu artystycznego naszego chóru. Dzieci znów podbiły serca słuchaczy.
Zapraszam do obejrzenia programów w dniu 23 i 30 grudnia 2017r. o godz. 17.00 (premiera) powtórka, godz. 0.15  TVP Polonia
http://vod.tvp.pl/audycje/wiedza/slownik-polskopolski
https://www.facebook.com/Slownikpolskopolski
                                                                                                     przygotowała Anita Vranjes

TANECZNE SUKCESY KAROLA

Karol Alwasiak uczeń 3 klasy gimnazjum z partnerką brał udział w turnieju "Wschodzący Białystok" Grand Prix Polski zajmując 2-gie miejsce oraz wygrał Festiwal Tańca o Puchar Wójta Gminy Baboszewo zdobywając tytuł Mistrza Okręgu Łódzkiego w kategorii Juniorów Starszych.
Dzięki tym startom Karol i Nela uzyskali kwalifikacje do Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich które odbędą sie 26 listopada w Lublinie.
Trzymajcie kciuki.

BOISKO SIĘ ZAZIELENIŁO
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI W KLASIE PIĄTEJ

Pod kierunkiem pana Tomka zgłębiamy tajniki sterowania prawdziwymi robotami.
Korzystamy z programu  LEGO MINDSTORMS EV3.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wszystkim pracownikom szkoły
składam najserdeczniejsze życzenia.
Niech Wasza trudna i odpowiedzialna praca przynosi wiele satysfakcji, zaowocuje wdzięcznością i szacunkiem uczniów i wychowanków.
Krzysztof Augustyniak
ŚLUBOWANIE I KLASY

Nasi najmłodsi stali się pełnoprawnymi uczniami.
Życzymy wielu sukcesów w życiu i w szkole.
SUKCESY W  OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klara Kicińska i Zofia Pochylska zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu ZUCH z języka angielskiego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Zofia Pochylska i Gabriela Krasowska zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego MELTING POT. Uczennice przygotowała pani Marcelina Krenz.
Gratulujemy !


SUKCES SPORTOWY

Filip Miazek uczeń klasy II gimnazjum wraz ze swoją drużyną zajął II miejsce  na XIV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Kadetów Młodszych O Puchar Prezydenta Bydgoszczy.
Gratulacje !

ŚNIADANIE W PIERWSZEJ KLASIE

Dzieci pod fachowym kierownictwem pani Małgosi przygotowały zdrowe śniadanie.
Apetycznie wyglądające kanapki zostały w całości zjedzone :)
ZAJĘCIA Z ANIMACJI

3 października uczniowie klas czwartych pod opieką pani Agnieszki Jankowskiej i pana Jacka Szychowskiego uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach z animacji, które były przeprowadzone w Łódzkim Domu Kultury.
ZIELONA SZKOŁA
Wróciliśmy z zielonej szkoły. Wycieczka trwała 3 dni. Pierwszego dnia zwiedziliśmy pałac Radziwiłłów w Nieborowie i budynek TVP w Warszawie, w którym zobaczyliśmy różnorodne studia telewizyjne.
Drugiego dnia poznaliśmy Stare Miasto w Warszawie. Zwiedziliśmy Zamek Królewski. Widzieliśmy kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Syrenki, grób Nieznanego Żołnierza. byliśmy tez w królewskich Łazienkach. Przeszliśmy też drogę piłkarza na Stadionie Narodowym.
Trzeciego dnia pojechaliśmy do miejscowości  Bednary. Lepiliśmy pierogi w karczmie bednarskiej. Poznaliśmy zawód bednarza. W zagrodzie bednarskiej robiliśmy masło, kręciliśmy lody i wykonaliśmy lalki. Bawiliśmy się z owcą Klementyną i karmiliśmy domowe zwierzęta: króliki, gęsi, kozy, świnie, kaczki i perliczki.  Zielona szkoła była wycieczką pełną wrażeń. Chętnie pojedziemy na kolejną.  Zredagowała klasa IIIb

WARSZTATY JĘZYKOWE W ANGLII

Wróciliśmy, niektórzy postanowili,że będa uczyć się na uniwersytecie w Oxfordzie - powodzenia.ROZPOCZĘTA BUDOWA
Rozpoczęła się budowa naszego boiska.
Na dobrze zabezpieczonym terenie będziemy mogli ćwiczyć na zajęciach z wychowania fizycznego, zagramy w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę.
BRAWO TOSIA !

Antonina Kajzer uczennica klasy IV b zajęła trzecie miejsce na VIII Międzynarodowym Turnieju  Gimnastycznym "O Złotą Maczugę" w Katowicach.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Antonina Kajzer
Warsztaty językowe w Anglii
Zapraszamy na  wycieczkę po ziemi łowickiej
Zapraszamy na  wycieczkę po ziemi łowickiej
i mazowieckiej
SPOTKANIE Z PRABABCIĄ
Na zaproszenie dzieci z klasy III a do szkoły przybyła prababcia jednego z uczniów.
Była nauczycielka - pani Mirosława Augustyniak opowiedziała o swoim dzieciństwie i trudnych wojennych czasach.
Dzieci z ogromną uwagą wysłuchały opowieści. Dobra rozmowa uwieńczyła to wartościowe dla obu stron spotkanie.  Dziękujemy.


DSC_0106.JPG
DSC_0109.JPG
KLASA SZÓSTA NA TECHNICE

Uczniowie  przygotowali  wspaniałe, smaczne śniadanie.
DSC_0102.JPG
DSC_0103.JPG
ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY   2017/2018
Ostatnia aktualizacja:
_________________
Konto szkoły:   49 1020 3378 0000 1802 0106 8758        DO WAKACJI POZOSTAŁO >
Div w którym pojawi się odliczany czas
Wróć do spisu treści