rok szkolny 2016/2017 - Szkoła

prywatna szkoła podstawowa
Krzysztofa Augustyniaka


Prywatna Szkoła Podstawowa
Przejdź do treści

rok szkolny 2016/2017

Rok Szkolny 2016/2017 cz.2
                                                POCZTÓWKI Z WAKACJI                                                       
IMG_20170807_0005.jpg
IMG_20170807_0006.jpg
IMG_20170807_0007.jpg
IMG_20170807_0008.jpg
IMG_20170807_0009.jpg
IMG_20170816_0001.jpg
IMG_20170816_0002.jpg
IMG_20170816_0003.jpg
IMG_20170816_0004.jpg
IMG_20170816_0005.jpg
IMG_20170822_0002.jpg
IMG_20170822_0003.jpg
IMG_20170822_0005.jpg
IMG_20170822_0006.jpg
IMG_20170822_0007.jpg
IMG_20170829_0001.jpg
KOLEJNY SUKCES KAROLA

Po kilkumiesięcznej przerwie Karol Alwasiak z nowa partnerką Nelą Balcerek ponownie ruszył na parkiety taneczne. Debiut na rozgrywanych w Karpaczu Mistrzostwach WDC Polish Open Championships przyniósł 6te finałowe miejsce w tańcach latynoamerykańskich. Sukcesem zakończył się również start na Festiwalu Tańca w Opolu, Karol I Nela wygrali Grand Prix Polski w kategorii 14-15 lat. To piękne zakończenie sezonu tanecznego.  Gratulujemy

WYRÓŻNIENIE DLA GIMNAZJALISTÓW

Uczniowie drugiej klasy bardzo aktywnie uczestniczyli w projekcie edukacji patriotycznej.
REGIONALNA EDUKACJA HISTORYCZNA I WYCHOWANIE PATRIOTYCZNO OBRONNE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, OPARTE NA ŁÓDZKICH TRADYCJACH WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI.

Za realizację projektu odpowiadała pani Marcelina Krenz.

 
PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ FUNDACJI GAJUSZ W ŁODZI
 
  Człowiek szlachetny nie szafuje obietnicami, lecz czyni więcej niż przyrzekł.   
 
    Już kolejny raz nasza społeczność szkolna udowodniła, że potrafi pomagać. W przeprowadzonej akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Gajusz  w Łodzi, według szacunku uczniów, uzbieraliśmy  imponującą sumę 6317, 82 zł. Zbiórka w postaci kiermaszów różnych smakołyków i innych potraw  trwała od 8 listopada do 19 grudnia 2016r. Uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, opiekunowie oraz pracownicy szkoły wykazali się ogromną solidarnością, aktywnością, kreatywnością i szczodrością . Przekazanie pieniędzy przez naszych uczniów  odbędzie się w siedzibie fundacji w pierwszych dniach stycznia. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom. Koordynatorzy:  Marta Florczyk, Honorata Szadkowska
JASEŁKA 2016

Koło teatralne przygotowało piękne przedstawienie. Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój.  Dzieci odkryły przed zgromadzoną widownią swoje umiejętności aktorskie, muzyczne
i taneczne. Kolędy wykonane w języku polskim i angielskim nagrodzone zostały gromkimi oklaskami. Przedstawienie przygotowała pani Małgorzata Sas

GUCIO I TYTUS W ROMIE

Nasi uczniowie Gustaw i Tytus Pyziak
wystąpili na Świątecznym Koncercie  Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Teatrze Muzycznym ROMA - 2016. Wystawiono  utwory z musicalu "Akademia Pana Kleksa".
Gratulujemy występu.
 
 II SZKOLNY KONKURS SKOKÓW NA SKAKANCE
 

20 grudnia przeprowadzony został konkurs skoków na skakance - wyniki.
Pierwsze miejsca:   Wiktor Michałowicz, Alicja Krawczyk, Maciej Michalski, Alicja Wojciechowska. Drugie miejsca: Wiktor Juszczyk, Artur Juszczyk, Lena Machała, Nadia Bożek Trzecie miejsca: Maciej Dłutkiewicz, Antonina Kajzer, Maksymilian Soja, Dominika Małecka. WyróżnieniA: Wiktoria Sierska, Michalina Kabza                              Gratulujemy !

KOLEJNY SUKCES TANECZNY ZOSI

Finaliści Mistrzostw Polski 12-13 latino. Mistrzostwa Polski FTS.

Zosia Załęcka finalistką.

Gratulujemy!

MAJA I AGATA SABINIEWICZ Z SUKCESAMI

Agata i Maja dostały wyróżnienie w konkursie " Na świąteczną nutę"  . Do konkursu zgłoszonych było 71 reprezentantów różnych placówek/ /zespoły, soliści i duety/ . Nasze uczennice zajęły również pierwsze miejsce w osiedlowym konkursie kolęd i pastorałek.  
Gratulujemy !

              
LEKCJA TECHNIKI W IV KLASIE

Na lekcji techniki powstały własnoręcznie wykonane zabawne misie. Znaki drogowe prezentowały "dziwne osoby". Nad całością czuwała pani Dorota Michałowicz.MIKOŁAJKI 2016

Dziś w naszej szkole pojawił się Mikołaj z licznym gronem pomocników. Rozdawanie prezentów łączyło się z koniecznością odpowiedzi na pytanie: "Czy byłeś w tym roku grzeczny?". Wszystkie dzieci, a szczególnie gimnazjalistki potwierdzały, że bardzo lubią Mikołaja.
Klasa III gimnazjum stanęła na wysokości zadania - dziękujemy.   Dla uczniów z pierwszej klasy wizyta Mikołaja w szkole  to prawdziwe przeżycie i niezwykłe wydarzenie.


"2. TRIATHLON MATEMATYCZNY"
to ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.
Zapraszam do udziału -  Katarzyna Augustyniak-Kozłowska

ANDRZEJKI 2016

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować uczniom klasy IIIg za  trud włożony w przygotowanie szkolnych Andrzejek. Wszyscy obecni bardzo mocno zaangażowali się w dzisiejszą akcję i zapewnili uczniom naszej Szkoły dużą dozę pozytywnych wrażeń.  

             (Jacek Szychowski)


 PIŻAMA PARTY

Klasy czwarte spędziły noc z 25 na 26  listopada w szkole. Odbyły się pokazy mody, konkursy, podchody, wojna na poduszki, konkursy "Mam Talent" i "Master Szef" oraz wspólna kolacja. Nad całością próbowali zapanować pani Dorota Michałowicz i pan Dariusz Cecuła.

DZIEŃ KLASY

Klasa piąta zorganizowała swój dzień. Poznaliśmy fascynacje i pasje naszych  uczniów. Dziękujemy za wspaniałe prezentacje.
MŁODY EKSPERT ZARZĄDZA WODĄ

Gimnazjalna młodzież działając w ściśle określonym harmonogramie i pod presją czasu projektowała modele, które miały być wykorzystywane jako tani i efektywny sposób pozyskiwania i uzdatniania wody w mieście oraz w ekstremalnych warunkach klimatycznych.   Zajęcia zorganizował:
Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ       Więcej >>
SUKCESY SPORTOWE
Alicja Wojciechowska (kl. V)zdobyła brązowy medal na IV Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Warszawska Jesień.
Bartek Wojciechowski (kl.I gim) wywalczył  złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju karate WKF Solno Cup w kategorii kumite chłopców 12-13 lat.                        Gratulacje !
NASI UCZNIOWIE NA WARSZTATACH BAJKOWYCH

Każde dziecko marzy o przygodach rodem z baśni i bajek.  14 listopada z okazji TYGODNIA POSTACI BAJKOWYCH nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych na terenie Biblioteki Rejonowej dla Dzieci przy ul. Tatrzańskiej 124 w Łodzi. Spotkanie rozbudziło dziecięcą wyobraźnię i kreatywność oraz przeniosło uczestników w magiczny i wyjątkowy świat opowieści
i baśni. Dzieci przez cały czas aktywnie uczestniczyły w zabawie.
Małgorzata Bednarek

UKAZAŁ SIĘ NOWY NUMER NASZEJ SZKOLNEJ GAZETKI

            Z ostatniej ławki
                               Zapraszamy do lektury - redakcja  

LEKCJA PATRIOTYZMU DLA NAJMŁODSZYCH - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI


10 listopada uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem pań Honoraty Szdkowskiej, Marceliny Krenz i pana Zbigniewa Goszczyńskiego przygotowali okolicznościową inscenizację. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości  uczniowie  mogli poznać znaczenie ważnego dla Polaków pojęcia jakim jest patriotyzm.          ZDJĘCIA>>
WNIOSKI Z EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ   PRZEPROWADZONEJ PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY W ŁODZI

1. Dzięki systematycznie dokonywanym analizom potrzeb uczniów oraz podejmowanym działaniom wychowawczym i profilaktycznym w szkole prowadzone są liczne, adekwatne do oczekiwań działania propagujące tolerancję i budujące atmosferę przyjaźni, co sprzyja respektowaniu norm społecznych oraz funkcjonowaniu społeczności w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania.
2. W szkole skutecznie rozpoznaje się możliwości psychofizyczne, potrzeby rozwojowe, sposoby uczenia się oraz sytuację społeczną każdego ucznia, dzięki czemu stworzono bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych odpowiadającą zapotrzebowaniu uczniów i rodziców, ukierunkowaną zarówno na rozwijanie zainteresowań i pasji, jak i na pracę z uczniami wymagającymi wsparcia.                                                          
                                                                                                                                                                                    WIĘCEJ
GIMNAZJALIŚCI W WARSZAWIE

7 listopada nasi gimnazjaliści odwiedzili Warszawę. Wycieczka wiodła szlakiem powstańców, rozpoczęła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Brzozowe krzyże na grobach Kwatery Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, pomnik w Dolince Katyńskiej, Panteon-Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych, groby przy alei Zasłużonych potwierdzają zasadę, że "być pokonanym i nie ulec - to zwycięstwo." Wszyscy spoczywający w tych mogiłach zasłużyli na wdzięczność i szacunek.
Gimnazjaliści zobaczyli także miejsca upamiętniające walki powstańcze na Starym Mieście, a następnie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Swój pobyt w stolicy zakończyli przejściem trasą piłkarską na Stadionie Narodowym. ( Honorata Szadkowska)


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - POZNAJEMY RÓŻNE KRAJE ŚWIATA

Uczniowie klas szóstych i czwartych pod kierunkiem pań: Agnieszki Jankowskiej, Joanny Miksy i Moniki Płóciennik przygotowali prezentacje i inscenizacje przybliżające kultury różnych narodów. W tym roku było dużo egzotyki. Odwiedziliśmy Meksyk, Indie i Japonię.  Zdjęcia >>
SUKCES ZOSI
ESCUDO DANCE FESTIWAL OTTT
o Puchar Prezydenta Miasta KONINA - MISTRZOSTWA POLSKI FTS DZIECI I JUNIORÓW MŁODSZYCH W KOMBINACJI TAŃCÓW - GPP EKSTRAKLASA FTS Konin, 29-10-2016
Zofia Załęcka uczennica szóstej kasy zajęła I i II miejsce.

Gratulujemy !

WARTO CZYTAĆ

“Kuna za kaloryferem” Adama Wajraka czy “Co skacze i lata po drzewach i kwiatach” Lecha Konopińskiego – to tylko niektóre z propozycji czytelniczych, jakie zaprezentowali w piątek 4 listopada uczniowie klasy III a i III b podczas szkolnej akcji czytelniczej. Każdy przeczytał, omówił i opisał wybraną książkę opowiadającą o zwierzętach. Czytane były też najbardziej zaskakujące fragmenty. A co najważniejsze: dzieci udowodniły, że kochają książki i że obcowanie z nimi – to świetna forma spędzania czasu. Kolejna akcja – już za dwa miesiące.                                                                    Małgosia Sas.
AKCJA CHARYTATYWNA      


W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję charytatywną na rzecz Fundacji Gajusz w Łodzi.  Akcja rozpoczyna się 8 listopada 2016 i będzie trwać do końca stycznia 2017.  Pierwszy kiermasz zostanie przygotowany przez nauczycieli i  innych pracowników naszej szkoły. Uczestnictwo w zbiórkach daje poczucie wspólnoty, solidarności i sprawia, że wolontariusze czują się potrzebni, stając się cząstką wielkiego przedsięwzięcia. Oby nasza akcja szkolna stała się skutecznym sposobem  na wzbudzenie w sobie aktywności , kreatywności i szczodrości.
                        Koordynatorzy:  Marta Florczyk, Honorata Szadkowska
LEKCJA PAMIĘCI

W dniu 28 października 2016 r. uczniowie II klasy gimnazjum wzięli udział w lekcji pamięci przy wojskowych mogiłach na łódzkich Dołach. Gimnazjaliści oddali hołd: poległym lotnikom Armii ,,Łódź”, żołnierzom polskim poległym w latach 1939-1945 oraz legionistom walczącym w I wojnie światowej.  

(Marcelina Krenz)


KOŁO TURYSTYCZNE

28.10 uczestnicy koła turystycznego przenieśli się do kolorowej Tajlandii.

Dziękujemy Panu Bartoszowi Neroj za przygotowanie i poprowadzenie wyprawy.
WSPOMNIENIA Z WYJAZDU DO NIEMIEC

Po kilku miesiącach otrzymaliśmy wycinek lokalnej gazety z Bad Friedrichshall.
„Kopciuszek” entuzjastycznie przyjęty w szkole w Jagstfeld.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Miksy i Dariusza Cecuły na początku czerwca gościli w zaprzyjaźnionej szkole.
             
2ND ANNUAL HISTORY AND CULTURE CONTEST
How well do you know English speaking countries?
21.10.2016 r. Pan Jacek Szychowski zorganizował kolejny konkurs wiedzy w języku angielskim.   

WIZYTA W GMINIE ŻYDOWSKIEJ

Klasy czwarte odwiedziły gminę żydowską w Łodzi. Wycieczka jest wpisana do programu przybliżającego uczniom  różne kultury i wyznania.
SPORTOWY SUKCES KAROLA

W dniu 15 października odbyły się w Kiszyniowie Mistrzostwa Świata Juniorów 2 w tańcach latynoamerykańskich. Do stolicy Mołdawii przyjechało 66 najlepszych par z całego świata. Mistrzostwa Świata są najważniejszym świętem tańca, gdzie pary mogą rywalizować na najwyższym poziomie. To również wspaniała atmosfera i niezapomniane emocje.
Polskę reprezentowały dwie pary z Klubu Tańca Towarzyskiego Duet Warszawa, wśród nich Karol Alwasiak (uczeń 2 klasy naszego  gimnazjum) wraz z partnerką Natalią Dziedziczak. W finale Mistrzostw tańczyły pary z Rosjii, Mołdawii, Rumunii i Francji. Na najwyższym podium stanęłą para z Rosji Artem Nasretdinov i Elizaveta Semashko. https://www.youtube.com/watch?v=ClY7ZIjt2ZI  Nasza para uplasowała się na 27 miejscu.

ŚLUBOWANIE PIERWSZEJ KLASY

W Dniu Edukacji Narodowej nasi pierwszoklasiści uroczyście zostali wprowadzeni do "braci szkolnej". Przeżyliśmy wzruszające chwile, pozostając w nadziei, że wszystkie deklaracje zaowocują realizacją wspólnego, nadrzędnego  celu jakim jest wychowanie przyzwoitego człowieka.

   OTRZĘSINY GIMNAZJALISTÓW

   Tradycyjnie klasa II gimnazjum przygotowała dla         pierwszaków niespodzianki.
   Wesoła zabawa pozostanie nam długo w pamięci.


ZIELONA SZKOŁA W BURZENINIE

W dniach od 5 do 8 października uczniowie klas drugich i trzecich spędzili niezapomniane chwile w Burzeninie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach artystycznych oraz poznali dawne sposoby wytwarzania masła i sera.
TECHNIKA W II GIMNAZJUM

Zajęcia kulinarne, prowadzone są w języku angielskim. Dziś uczniowie pod kierunkiem
p. Agnieszki Jankowskiej przygotowali pyszne wypieki.
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
6 października poznaliśmy przedstawicieli uczniów, którzy w obecnym roku będą pracować w Samorządzie Uczniowskim.

Gimnazjum:
Przewodniczący - Mateusz Klimek
Z-ca Przewodniczącego - Błażej Barwiński
Sekretarz - Zuzanna Kwapisz, Kacper Kędzierski

Szkoła Podstawowa:
Przewodniczący - Piotr Estemberg
Z-ca Przewodniczącego - Zofia Załęcka
Sekretarz - Julia Pytka
Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz koleżanek i kolegów.
Opiekunem samorządu pozostaje
pani  Monika Płóciennik

ZDROWE ŚNIADANIE W PIERWSZEJ KLASIE

Dzieci przygotowały i ze smakiem zjadły śniadanie. Wszystko odbyło się zgodnie z pomysłem  p. Marioli Wardęszkiewicz  -  smacznego :)

 

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABILCZKI MNOŻENIA
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów! Mistrzowie tabliczki mnożenia zostali wyłonieni przez specjalnych  gzaminatorów. Akcję przygotowały matematyczki p Justyna Pietruszewska i Katarzyna Augustyniak-Kozłowska
IV MISTRZOSTWA ŁODZI SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W PŁYWANIU

W dniu 1.10 odbyły się IV Mistrzostwa Łodzi Szkół Niepublicznych w Pływaniu. Uczniowie naszej szkoły stanęli na podium.  Dominika Małecka uczennica IV klasy zajęła 2 miejsce styl grzbietowy 25m. Zuzanna Leśniak uczennica klasy III zajęła 3 miejsce styl dowolny 25 m, oraz 6 miejsce styl klasyczny 25m. Dominika Małecka uczennica IV klasy zajęła 2 miejsce styl grzbietowy 25m. Antoni Pluta uczeń VI klasy 4 miejsce styl motylkowy 50m. Wiktor Michałowicz uczeń klasy II zajął 5 miejsce styl dowolny na 25m.                    GRATULUJEMY

SUKCES ULI

Urszula Nebelska (kl. III gimn.) - nasza utalentowana tenisistka, zajęła III miejsce  w Polsce  w grze podwójnej 16 latek.
GRATULACJE

ZAPRASZAMY NA BLOGA PANA JACKA

     Chcesz się uśmiechnąć i poprawić swój angielski ?

     Zapraszamy na:

      
http://letsjackaround.blogspot.com/

- Why is 6 afraid of 7?

- Because 7 8 9.


(Old but gold)

JESIENNY PIKNIK RODZINNY
23 września spotkaliśmy się na pikniku. Przeprowadzone zostały konkurencje "ziemniaczane". Było wesoło i smacznie. Tradycyjnie serwowano grochówkę, chleb ze smalcem i kiełbaski. Podobnie jak w latach ubiegłych szkołę odwiedzili absolwenci.
DNI KLAS
Klasy trzecie zorganizowały swoje dni. Uczniowie opowiedzieli o pasjach i fascynacjach. Wszystkie prezentacje przygotowane zostały na wysokim poziomie. Okazuje sie, że naszą szkolną aktywność wzbogacamy na wiele sposobów.
WARZSZTATY STRZELECKIE I ZAJĘCIA PATRIOTYCZNO-OBRONNE
W dniu 21 września 2016 r. uczniowie II klasy gimnazjum wzięli udział w XII Międzyszkolnych Zintegrowanych Warsztatach Strzeleckich i Zajęciach Patriotyczno – Obronnych w Klubie Sportowym „Społem’’ i przy Pomniku Chwały Żołnierzy Armii „Łódź’’.  Gimnazjaliści m. in. uczyli się strzelać z karabinka pneumatycznego, brali udział w ćwiczeniach musztry oraz poznawali wyposażenie Wojska Polskiego. Grupę przygotowała p. Marcelina Krenz.
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI
      W tym roku szkolnym wprowadziliśmy do klas trzecich obowiązkowe zajęcia z robotyki.
Uczniowie korzystają z programu wykorzystującego miniroboty  ozoblockly.
Pocztówki z wakacji
______________________________________________________________________________________________________

1.png
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
IMG_0001.jpg
IMG1.jpg
sc000a2.jpg
sc0003a.jpg
sc0004a.jpg
IMG.jpg
IMG_0001.jpg
IMG.jpg
Ostatnia aktualizacja:
_________________
Konto szkoły:   49 1020 3378 0000 1802 0106 8758        DO WAKACJI POZOSTAŁO >
Div w którym pojawi się odliczany czas
Wróć do spisu treści