2022/2023 - Prwatna Szkoła Podstawowa

Prywatna Szkoła Podstawowa Krzysztofa Augustyniaka
Prywatna Szkoła Podstawowa Krzysztofa Augustyniaka
Przejdź do treści
Szkolny Turniej Piłki Nożnej
20 czerwca odbył się szkolny turniej piłki nożnej. Uczniowie walczyli o Puchar Szkoły. Zawody wywołały duże sportowe emocje i  wspaniały doping. Dziękujemy absolwentowi naszej szkoły Janowi Kozłowskiemu (sędzia PZPN) za pracę na boisku.
Puchary otrzymały klasy: Ib, IIa, IIb, IVa, IVb i VI.
Turniej zorganizowała Pani Dorota Michałowicz.
All aboard the Hogwarts Express!
Na fali niesłabnącej popularności książek, 5 czerwca odbył się konkurs wiedzy na temat serii powieści z cyklu ”Harry Potter”. Książki o odważnym czarodzieju są uznawane za literaturę sprzyjającą pracy nad kształtowaniem się charakteru. Badanie przeprowadzone kilka lat temu w szkołach dowiodło, że czytanie Harry'ego Pottera w dzieciństwie uczy tolerancji i empatii w stosunku do osób innych narodowości. Z wielką radością informujemy, że… I miejsce w konkursie zdobyła Klara z klasy VII, II miejsce zajął Gucio z klasy VIII b III miejsce przypadło ex aequo Ignacemu i Gabrielowi z klasy VII.  Serdecznie gratulujemy rozległej wiedzy na temat serii powieści z cyklu ”Harry Potter” oraz znajomości  zaawansowanego słownictwa użytego w pytaniach w quizach.     Marcelina Krenz
           
Przedstawiamy finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych
Gustaw Pyziak – chemia, uczeń Pani Doroty Zielńskiej
Adam Chajdys – język angielski, uczeń Pana Jacka Szychowskiego
Kajetan Brodecki – matematyka, uczeń Pani Katarzyny Augustyniak-Kozłowskiej
Gratulujemy !
Szkolny Turniej Szachowy
Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI oraz dwóch najstarszych klas.  
Wśród najmłodszych zawodników pierwsze trzy miejsca zdobyli:
I miejsce – Julian z klasy trzeciej, brat Natalii, II miejsce – Julian z klasy trzeciej, brat Alicji, III miejsce – Maciej z klasy trzeciej.
W starszej kategorii wiekowej czołowe miejsca zajęli: I miejsce – Leon z klasy IV b, II miejsce – Dawid z klasy VI,
III miejsce – Małgosia z klasy V.
Wśród uczniów klas VII-VIII najlepiej w turnieju zagrali: Kajetan z klasy VIII a, który zajął I miejsce, Norbert z klasy Kajetana, który otrzymał II miejsce, Rozalia z klasy VIII b, która zdobyła trzecie miejsce.
Rywalizacja szachowa była bardzo wyrównana. Serdecznie dziękuję wszystkim szachistom za tak liczne uczestnictwo w turnieju. W rozgrywkach wzięło udział 36 osób. Gratuluję uzyskania fantastycznych wyników.             Marcelina Krenz
Księga „Wielcy Polacy"
"Die groβen Polen” to efekt pracy uczniów klas czwartych w ramach projektu „Język niemiecki i historia – nauczanie zintegrowane”. Księga zawiera biogramy, zdjęcia, rysunki i ciekawostki związane z ważnymi dla Polski postaciami. Dodatkowo, przy każdej znajduje się mały słowniczek w języku niemieckim.
Przygotowując pracę uczniowie podsumowali materiał przerobiony na lekcjach historii oraz przećwiczyli umiejętność pracy ze słownikiem.
Księga to ostatnie w tym roku szkolnym polsko-niemieckie dzieło uczniów klas czwartych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie
Projekt „Język niemiecki i historia – nauczanie zintegrowane” będzie kontynuowany w klasie piątej. Efektami działań pochwalimy się na Facebooku.                          Nauczycielka historii Marta Rudnicka-Nowak i germanistka Aleksandra Liskowicz.
Przyjmij Kochana Mamusiu te oto z serca płynące życzenia:
Dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu wiele,
niech Ci się spełni każde Twoje skryte marzenie!
Załęcze 2023
Zielona Szkoła

Egzamin
Drodzy Ósmoklasiści. Pamiętajcie, że pracowaliście  ciężko, aby dotrzeć do tego egzaminu. Miejcie pozytywne podejście i wiarę we własne możliwości. Trzymamy za Was kciuki.
Przedstawiamy laureatów i finalistów najbardziej prestiżowych ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom, życzymy rozwijania pasji i zainteresowań. Wspólnie z rodzicami cieszymy się z sukcesów dzieci.



KLARA KICIŃSKA (uczennica siódmej klasy) – zafascynowana historią. Klara zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach centralnych i zdobyła tytuł laureata IV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów, jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
Uczennica została przygotowana przez
dr Martę Rudnicką-Nowak.
JAKUB LEWIŃSKI - miłośnik  biologii. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
Uczeń został przygotowany do konkursu przez
dr Milenę Koprowską.
KAROL TARŁOWSKI – zafascynowany chemią. Karol  zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.
Uczeń został przygotowany przez nauczycielkę chemii Dorotę Zielińską.



MACIEJ KOŚLA – zafascynowany matematyką. Maciej zdobył tytuł finalisty XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów 2022/2023.
Laureat Konkursu Matematyka Moja Pasja.
ROZALIA PLUTA – miłośniczka języka polskiego. Rozalia  zdobyła tytuł Finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
JULIA LEWANDOWSKA – miłośniczka języka polskiego. Julia  zdobyła tytuł Finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.
Teatr
Koło Teatralne wystawiło wspaniałe przedstawienie „O królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie”. Młodzi aktorzy z kals 1-3 popisali się wspaniałą dykcją, dali sobie radę z bardzo trudnym tekstem i piosenką.  Liczni widzowie – najpierw  uczniowie szkoły, później rodziny aktorów owacyjnie przyjęli występ przygotowany przez Panią Małgosię Sas.  Gratulujemy !
Spotkanie z prawnikiem
Kto to jest adwokat, czym zajmuje się sędzia, a czym prokurator?
Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas pierwszych na zajęciach poprowadzonych przez Panią Martę mamę Ani z klasy Ib.
To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.  Bardzo dziękujem
Język niemiecki i historia - nauczanie zintegrowane
W ramach projektu „Język niemiecki i historia - nauczanie zintegrowane”, który realizowany jest w klasach czwartych, uczniowie podsumowali tematy związane z czasami średniowiecza.
Tym razem stworzyliśmy nagranie, w którym prezentujemy podstawowe pojęcia i zwroty dotyczące tej epoki. Dzięki temu przedsięwzięciu mogliśmy utrwalić wprowadzone słownictwo, a jednocześnie przekonać się ile pracy i czasu należy włożyć, aby nagrać kilkuminutowy film. Dla nas wszystkich było to nowe i ciekawe doświadczenie. Poniżej prezentujemy nasze nagranie.
Nauczycielka historii Marta Rudnicka Nowak i germanistka    Aleksandra Liskowicz.
Wycieczka do Torunia klas 4 - 7
Również uczniowie klas starszych przeżyli jednodniową przygodę w Toruniu. To jedno z najstarszych miast w Polsce znane jest przede wszystkim z tradycji wyrobu pierników, które mogliśmy własnoręcznie wyrabiać podczas warsztatów w Żywym Muzeum Piernika. W programie zwiedzania był również pobyt w Domu Mikołaja Kopernika, gdzie zapoznaliśmy się z biografią znanego na całym świecie astronoma.
Szczęśliwi, choć  zmęczeni wróciliśmy z dużą ilością wrażeń i pamiątek do domu:)
Śniadanie Wielkanocne
Ozdoby Świateczne
Uczniowie klas czwartych przygotowali dekoracje świąteczne.
Dorota Michałowicz
Laboratoria przyszłości
W ramach programu  "Laboratoria przyszłości" uczniowie klasy 6 zdobywają wiedzę  o druku 3D.          Tomek Kozłowski
Deutschfreund
Miło mi  poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione w XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund, są to:
Julia z klasy 5  -  1 miejsce w województwie i 8 miejsce w kraju
Anita z  klasy 6 - 1 miejsce w województwie i 9 miejsce w kraju
Julia z klasy 7  -  3 miejsce w województwie i 6 miejsce w kraju
Gratuluję sukcesu i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach  i rozwoju talentu językowego.
nauczycielka języka niemieckiego Aleksandra Liskowicz
RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2023

Z ogromną satysfakcją informuję, że w  uznanym RANKINGU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2023 przygotowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w Łodzi.
W rankingu zostało ocenionych 10 306 szkół podstawowych, ranking wyróżnia się  tym, że uwzględnia zarówno wyniki z egzaminu ósmoklasisty jak i wyniki z olimpiad przedmiotowych.
Gratuluję wszystkim uczniom szkoły oraz nauczycielom, których praca potwierdzona została tak wysokim wynikiem. Dyrektor Szkoły  Katarzyna Augustyniak-Kozłowska
Pomagamy
Z inicjatywy klasy szóstej przeprowadzony został kiermasz. Zebrano 1175,02 zł. Cała kwota została przekazana na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc poszkodowanym w Turcji i Syrii. Dziękujemy.


Ogólnopolski Konkurs Edi „PINGWIN” z języka angielskiego
Wyniki
Laureaci:
Miejsce I - Adam 8B
Miejsce V - Maciej 8B, Jakub 8B
Wyróżnienia:
Miejsce IX - Bartosz 8A, Michał 8A, Gabriel 7A,
Miejsce VII - Filip 6A, Wojciech 8B, Pola 7A
Gratuluję wspaniałej znajomości języka angielskiego. Pozostałym uczestnikom składam wyrazy
uznania za udział w konkursie.
Szkolny koordynator konkursu:  Jacek Szychowski

Stypendysta
Tytus Pyziak otrzymał Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne.
Gratulujemy sukcesu.  Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Życzymy dalszego rozwijania pasji  już w liceum.
Mali Eksperymentatorzy

Nasi Mali Eksperymentatorzy zbudowali ziemniaczaną elektrownię. Prąd z ziemniaka lub cytryny to znane i lubiane doświadczenie, które za każdym razem robi wrażenie.
Zajęcia przygotowała nauczycielka fizyki, Tamara Jaworowska.

Karate
Na lekcji wychowania fizycznego klasa trzecia dowiedziała się o japońskiej sztuce walki -  karate. Omówiono historię karate i zasady walki . Zajęcia przygotowali                i przeprowadzili Franek z Julkiem.     Nauczycielka wf Dorota Michałowicz
     
WOŚP
Jak co roku Anita  (uczennica szóstej klasy) jest wolontariuszką WOŚP.  To już tradycja. Gramy razem z Anitą!
Anitę wspiera Karolina Bielawska Miss World.      Zbieramy !
                       
Gratulacje
Z radością informujemy, że nominację do Paszportów POLITYKI 2022  w kategorii Teatr otrzymała absolwentka naszej szkoły Agnieszka Jakimiak.  Reżyserka teatralna i dramatopisarka, a także nagradzana eseistka i recenzentka. Absolwentka MISH na Uniwersytecie Warszawskim i dramaturgii na Wydziale Reżyserii AST w Krakowie, doktorantka na Wydziale Dramatu, Teatru i Tańca w Royal Holloway, University of London (doktorat pisze o autocenzurze w teatrze i w sztukach performatywnych).

NIECH ŻYJE BAL !
Karnawał 2023  "W krainie zwierząt"
Dziękujemy uczennicom i uczniom klasy szóstej za przygotowanie i prowadzenie balu.
Mistrz
Absolwent naszej szkoły - Bartek Wojciechowski został Mistrzem Polski Seniorów w Karate.
Obecnie Bartek jest numerem 1 w swojej kategorii wagowej.
Gratulujemy !


Mikołajki
Mikołajki
Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
święty Dziadek może spełnić.







Odwiedziny
Szkołę odwiedzili nasi przyjaciele z Niemiec - osoby współorganizujące wyjazdy grupy teatralnej do zaprzyjaźnionej szkoły w Bad Friedrichshall.  Czas po lekcjach wykorzystaliśmy na wspólne śpiewanie oraz naukę piosenek w języku niemieckim.




Andrzejki
Zebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc. Przygotowały klasy ósme.


SGCJ
Szkoła Gospodarki Cyfrowej Junior w Bluerank
SGCJ pomaga nauczyć się jak bezpiecznie poruszać w sieci. Projekt jest inicjatywą Izba Gospodarki Elektronicznej  
Nasza szkoła uzyskała certyfikaty "Szkoły Świadomej Cyfrowo"

Hello
Z okazji Dnia Dziękczynienia uczniowie klasy 4a zaprosili swoich rówieśników na krótką inscenizację dot. tego amerykańskiego święta. Koledzy i koleżanki mogli na własne oczy ujrzeć wypłynięcie żaglowca Mayflower z portu w Plymouth oraz pierwsze spotkanie Pielgrzymów z Rdzennymi Amerykanami. Przedstawienie odbyło się w języku polskim i angielskim. nauczyciel języka angielskiego Jacek Szychowski
POLSKA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI
– gra edukacyjna (kolejna edycja)
Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z materiałami związanymi z Narodowym Świętem Niepodległości. Rozwiązano quizy, wykonano okolicznościowe plakaty.
Zajęcia zorganizowała i przeprowadziła  nauczycielka historii dr Marta Rudnicka-Nowak.



SeMaFor i studio AnimaPol
Spotkanie z twórcami łódzkiej animacji ze studia  SeMaFor i studia AnimaPol w Miejskiej Strefie Kultury Klub Dąbrowa.
Historię studia SeMaFor przedstawiła pani  Jadwiga Wendorff (dyrektor studia  w latach 70. 80.tych).  Paweł Wendorff -reżyser i właściciel Studia AnimaPol opowiedział   o  tajnikach produkcji filmowej. Pani Jolanta Dudzińska – reżyser, opowiedziała o sztuce produkcji filmu animowanego. Zgromadzeni obejrzeli odcinek filmu  "Przygody Florki".
Uczniowie zadali  wiele bardzo ciekawych pytań. Odbyły się konkursy z nagrodami. Dziękujemy osobom prowadzącym spotkanie , a szczególnie pani Elżbiecie Czarneckiej -  inicjatorce wydarzenia.

Zabawa Sztuką
Klasa 3 w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ZABAWA SZTUKĄ wykonała prace JESIENNE DRZEWA wykorzystując technikę TWAL oraz nietypowy pędzel.

Dzień Języków Obcych
Uczniowie wszystkich klas, od pierwszej do ósmej, przedstawili prezentacje na temat wylosowanych uprzednio krajów oraz języków. Ale odczyty i plakaty to nie wszystko: uczniowie puścili wodze fantazji urządzając prawdziwą rewię przebrań, strojów i poczęstunków charakterystycznych dla opisywanego regionu. Nie zabrakło też akcentu muzycznego - uczniowie zaśpiewali fragmenty popularnych dziecięcych piosenek.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę; jesteśmy przekonani, że wychodząc dziś ze szkoły nasi uczniowie wiedzą znacznie więcej o takich krajach jak Włochy, Czechy, Kanada, Chiny czy Ukraina. Pozdrawiamy serdecznie - nauczyciele języków obcych.

Modele komórek



Uczniowie klasy piątej, w ramach zajęć z biologii, wykonali modele komórek. Wszyscy wykazali się  wielką pomysłowością oraz kreatywnością. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami, zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organella komórkowe, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.





Geografia jest ciekawa.
Uczniowie klasy VI wykonali modele Układu Słonecznego.







Finezja
Wyjazd do Huty Szkła Gospodarczego i Artystycznego "Finezja" w Wolborzu
To był fantastyczny dzień Dzięki uprzejmości i na zaproszenie Dziadków Bartka z kl.I b uczniowie tej klasy zwiedzili Hutę Szkła Gospodarczego
i Artystycznego "Finezja" w Wolborzu. Mogli zmierzyć się z trudną sztuką dmuchania szkła. Poznali proces powstawania szklanych przedmiotów i zamienili się w prawdziwych artystów, malując na szkle. Po wielu atrakcjach czekała na dzieci pyszna niespodzianka. Babcia i mama Bartka przygotowały dla małych łasuchów pulchne drożdżowe bułeczki i smaczną pizzę.
Bardzo dziękujemy Dziadkom i Rodzicom Bartka za tak wspaniały i pełen wrażeń dzień.


Samhain
W klasie 4a odbyła się lekcja poświęcona celtyckiemu świętu Samhain, z którego wywodzi się współczesny Halloween. Uczniowie mogli się m.in. przekonać, że Halloween, czyli All Hallows' Eve, oznacza po polsku "Wigilia Dnia Wszystkich Świętych". Lekcji towarzyszyły zadania leksykalne i plastyczne. Chętni uczniowie zaprezentowali pomysłowe przebrania. Lekcję poprowadził nieumarły anglista p. Jacek .
Na lekcjach języka polskiego układano opowieści z dreszczykiem. „Straszyła” - polonistka p. Justyna.
Szkolne Mistrzostwa w Skokach
na Skakance
Dobre emocje i świetna zabawa. Całość przygotowała i przeprowadziła nauczycielka w-f pani Dorota Michałowicz











Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
(International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a.  Bajki  są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.
Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.
Częściowe zaćmienie Słońca
Mimo zachmurzonego nieba, zjawisko było widoczne w wielu miejscach Polski – również w naszej szkole . Nie zmieniła się jasność nieba, natomiast można było dostrzec wyraźne, głębokie przesłonięcie tarczy słonecznej przez Księżyc.


Fizyka
Klasa 7 przekonała się, że fizyka to nie tylko wzory, definicje i trudne zadania. Fizyka to przede wszystkim doświadczenia!
Eksperymenty na dzisiejszej lekcji swą tematyką krążyły wokół zagadnień związanych
z wodą, napięciem powierzchniowym, dyfuzją, siłami spójności i przylegania. Wśród siódmoklasistów znalazło się wielu takich, którzy mają zapał do pracy w laboratorium. Może ta lekcja będzie dla nich początkiem przyszłej kariery zawodowej?                       
Muzeum Dzieci Polskich
Kierownik Zespołu ds. Edukacji Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu,  absolwent naszej szkoły pan Michał Hankiewicz,  przeprowadził zajęcia w klasach ósmych, podczas których uczniowie poznali historię i sposób funkcjonowania obozu przy ulicy Przemysłowej oraz jego filii w Dzierżąznej koło Zgierza. To wyjątkowo trudne zadanie mówić o sprawach dramatycznych i traumatycznych wydarzeniach w sposób przystępny dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy.

Ślubowanie
W Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych.
W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły oraz licznie zgromadzeni rodzice, babcie i dziadkowie pierwszaków.
W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Katarzyna Augustyniak-Kozłowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.


Pierwsza naukowa konferencja Nadii (klasa VI).  
Dziewczyny powinny mieć takie same prawa  jak chłopaki, więcej rozmów o ciele i dojrzewaniu, dziewczyny to nie lalki. Dwadzieścia dziewczynek z całej Polski przedstawiło naukowczyniom i naukowcom swoje sugestie dotyczące spraw im najbliższych. Dziewczynki apelowały, aby dorośli nie strofowali ich, aby mogły być sobą. – Mamy dosyć słuchania jakie mamy być, tłumaczenia, że ubieramy się nie tak, mówimy nie tak – stwierdziły. Chcemy móc pokazywać emocje i mówić nie – podkreślały w rozmowach. To dla nas wszystkich arcyważny głos!
Współorganizator: Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Dzieciństwem UW Partner wydarzenia: Państwowe Muzeum Etnograficzne Honorowy patronat rektora Uniwersytet Warszawski.

Piknik Rodzinny -  trzydziestolecie szkoły
Jakość, bezpieczeństwo, zaufanie i tolerancja to  znak firmowy tej rodzinnej szkoły.
Dziękujemy za liczną obecność, wspomnienia, wspaniałe życzenia i podziękowania.
Nasze spotkanie dodaje sił do pracy i motywuje do wspólnej realizacji marzeń, których podmiotem jest dziecko – uczeń naszej szkoły.
Absolwenci w szkole
Naszą Szkołę odwiedziło dwóch absolwentów, Tytus i Jakub, którzy zdecydowali się opowiedzieć uczniom starszych klas o swoje nowej szkole, czyli I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, słynnej Jedynce. Nasi uczniowie mogli posłuchać informacji z pierwszej ręki na temat atmosfery w szkole, nauczycieli, dostępnych profili czy dodatkowych zajęć.
Po krótkiej prezentacji nastąpiła część QA, w której pytano m.in. o słynne mundurki, cenę obiadów i liczbę wyjazdów klasowych. Nasi absolwenci odpowiedzieli też szczegółowo o tym w jakich konkursach przedmiotowych warto wziąć udział aby zwiększyć swoje szanse przy rekrutacji do szkoły średniej.
Dziękujemy chłopakom i zapraszamy ponownie.
Język Niemiecki i Historia  nauczanie zintegrowane w klasach czwartych
Głównym założeniem między-przedmiotowego projektu , którego pomysłodawcami są Panie Marta Rudnicka - Nowak i  Aleksandra Liskowicz, jest rozwój uczniów  jednocześnie w dwóch obszarach, a mianowicie historii i języku niemieckim - tzw. kształcenie dwutorowe.
Naszym celem jest aktywizowanie nowego dla uczniów języka na historii. Dzięki temu chcemy polepszyć ich sprawności językowe, jak również wzmocnić efekt nauczania przedmiotu pozajęzykowego.
Czwartoklasiści będą twórcami wielu projektów i zadań z zakresu historii, tworzonych zarówno w języku ojczystym, jak również w języku niemieckim.
Dzięki integracji między dwoma przedmiotami pragniemy usprawnić i wzmocnić naukę języka, pogłębiając jednocześnie wiedzę historyczną.
Efekty naszej pracy będziemy prezentować na fb. i stronie szkoły.
Nowy Rok Szkolny
Niech  każdy dzień naszego spotkania przynosi radość poznania, pozwoli rozwijać zainteresowania i przyczyni się do budzenia pasji !
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
1. Wszyscy uczniowie spotykają się z wychowawcami 1.09.2022 r. o godzinie 9.00.
 
2. Zajęcia w klasach odbywają się do godziny 12.00.
   
4. W godzinach 12.00 - 17.30 zorganizowane będą zajęcia świetlicowe.
 
 
Szatnia dla pierwszoklasistów znajduje się przy wejściu do szkoły. Uczniowie mogą przynieść ulubione maskotki,  powinni przynieść drugie śniadanie.

Zapraszamy
Non scholae sed vitae discimus
Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Prywatna Szkoła Podstawowa Krzysztofa Augustyniaka w Łodzi
93-267 Łódź,   ul. Deotymy 7         tel. +42 6437781      e-mail:  szkola@augustyniak.edu.pl          Konto szkoły:  49 1020 3378 0000 1802 0106 8758
Wróć do spisu treści